Barcelona hyn në “El Clasico” me një rekord

Futboll

Barcelona hyn në “El Clasico” me një rekord

Më: 28 tetor 2023 Në ora: 12:31
Pamje nga një ndeshje

Sot do të zhvillohet “El Clasico” i parë për sezonin 2023/24 në La Liga.

Barcelona do të jetë nikoqire e Real Madridit, me ndeshjen që do të zhvillohet nga ora 16:15. Ndeshja i takon javës së 11-të.

Përballja mes rivalëve të vjetër do të zhvillohet në stadiumin olimpik “Lluis Companys”, aty ku Barça i ka zhvilluar ndeshjet si vendase këtë sezon – si rezultat i punës që po bëhet në “Camp Nou”.

Pavarësisht se është një vend larg shtëpisë për katalanasit, sigurisht që nuk është ndjerë kështu për ta.

Barcelona ka luajtur shtatë ndeshje në stadiumin olimpik deri më tani këtë sezon dhe ka një rekord 100% të fitoreve

Skuadra e drejtuar nga Xavi ka triumfuar ndaj Cadiz, Real Betis, Celta Vigo, Sevilla dhe Athletic Bilbao në La Liga, si dhe ndaj Royal Antwerp dhe Shakhtar Donetsk në Ligën e Kampionëve.

Megjithatë, testi i tyre më i vështirë do të jetë sot kundër Real Madridit dhe mbetet të shihet se cili do të jetë rezultati përfundimtar.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat