Vetëm vlerësim dhe lavdërim

Futboll

Vetëm vlerësim dhe lavdërim

Më: 7 dhjetor 2023 Në ora: 18:17
Infantino

Vetëm vlerësim dhe lavdërim për një nga, apo futbollistin më të fortë në historinë e futbollit.

Lëvdata që vijnë edhe nga presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino dhe që mbërrin në destinacion të Lionel Messit, protagonisti i madh i Botërorit të fundit të organizuar në Katar.

Pikërisht duke iu referuar kampionit argjentinas, presidenti ka bërë një deklaratë të absolute subjektive dhe personale:

“Shpresoj që Messi të luajë edhe në Botërorin e ardhshëm, atë të 2026-ës”, tha ai për DSports. “Por jo vetëm kaq, edhe tek ai i vitit 2034. Për aq kohë sa të dojë”.

Referenca është padyshim për deklaratat e fundit të sulmuesit të Inter Miami, i cili nuk është i sigurt për praninë e tij në Botërorin e ardhshëm 2026 dhe për këtë arsye i mbuluar me një atmosferë misteri.

Megjithatë, nga numri një i FIFA-s ka ardhur drita jeshile.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat