Ish - lojtari i Realit: Endrick do t’i `çmend` tifozët

Futboll

Ish - lojtari i Realit: Endrick do t’i `çmend` tifozët

Më: 8 dhjetor 2023 Në ora: 22:56
Endrick

Talenti brazilian i Palmeiras, Endrick, tashmë është gati për aventurën e parë evropiane.

Pasi fitojë titullin e kamponit në Brazil me Palmeiras, duke shënuar 11 gola, dhe duke thyer rekordin që mbante ish-lojtari i Palmeiras, Neymar, tashmë Endrick, karrierën do ta vazhdojë në Spanjë.

Sulmuesi brazilian do të veshë fanellën e gjigantit spanjoll, Real Madrid.

Ish-futbollisti i “Los Blancos”, Jese Rodriguez është i bindur se Endrick do të shkëlqejë tek skuadra “merenguese”.

“Kam luajtur kundër tij si dhe e pashë në disa ndeshje. Ai do t’i çmend 'tifozët'”, ka thënë Rodriguez.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat