Manchester Utd pëson fiasko në “Old Trafford!” nga Bournemouth

Futboll

Manchester Utd pëson fiasko në “Old Trafford!” nga Bournemouth

Nga: K.G. Më: 9 dhjetor 2023 Në ora: 17:54
Bournemouth

Po kush e ka pritur se Bournemouth do të ngadhënjejë në konak të Manchester Utd me rezultat 3:0, në takimin e javës së 16-të të Premier League.

Manchester Utd pësoi fiasko para shikuesve të vet, që padyshim e bën me dhimbje koke edhe trajnerin e tyre Ten Haag.

Solanke (5'), Billing (68'), Senesi (73'), shënuan për Bournemouth-in.

Manchester Utd është në vend të gjashtë me 27 pikë dhe ka nëntë me pak se lideri Liverpooli dhe Bournemouth është i 13-ti me 19 pikë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat