​Ulpiana bën gabim fatal, Ferizaj e fiton ndeshjen në tavolinë

Futboll

​Ulpiana bën gabim fatal, Ferizaj e fiton ndeshjen në tavolinë

Më: 26 shkurt 2024 Në ora: 15:00
Foto ilustrim

Vendim i Komisionit të Garave për ndeshjen Ferizaj – Ulpiana

Komisioni i Garave i Federatës së Futbollit të Kosovës ka vendosur lidhur me regjistrimin e ndeshjeve të javës së 16-të të Raiffeisen Ligës së Parë – Grupi–B, si dhe të ankesës së ushtruar nga: KF Ferizaj, lidhur me parregullsinë e paraqitur në këtë ndeshje nga: KF “Ulpiana”, të lojtarit i cili ka qenë i shënuar në protokol dhe është aktivizuar në ndeshje, Komisioni i Garave si Organ i autorizuar dhe kompetent, konform nenit 71 të Regullores së Garave, me datë: 26.02.2024 mori këtë:

Me këtë rast, është pranuar ankesa e Klubit të Futbollit – Ferizaj dhe ndeshja e javës së 16-të e Raiffeisen Ligës së Parë – Grupi-B, në mes KF “Ferizaj“ dhe KF “Ulpiana” e përfunduar me rezultat 2:3 në fushë për KF “Ulpiana”, regjistrohet me rezultat zyrtar 3:0 në favor të KF “Ferizaj”.

Në këtë vendim thuhet se KF “Ulpiana“ ka aktivizuar në lojë lojtarin me nr. 15 . ENES HAJRULLAHU, me nr. të regjistrit: I.D. 014222M07- i cili ka qenë i shënuar- regjistruar në protokolin zyrtar dhe është aktivizuar në ndeshje.

Ndaj KF “Ulpiana” dhe lojtarit të sipërpërmendur, konform nenit 77, paragrafi 3 të Rregullorës së Garave inicohet procedura disiplinore.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat