Kështu duket tabela në Ligën e Parë të Kosovës, grupi B

Futboll

Kështu duket tabela në Ligën e Parë të Kosovës, grupi B

Nga: K.G. Më: 14 prill 2024 Në ora: 17:45
Prishtina e Re

Ferizaj dhe Prishtina e Re vazhdojnë ashpër luftën për kreun e tabelës në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, grupi B.

Vjosa është dorëzuar në luftë për kreun e tabelës.

Rezultatet 

Kika - Flamurtari 2:4
Vushtrria - 2 Korriku 2:1
Vllaznia - Ramiz Sadiku 0:3 me rezultat zyrtar
Ferizaj - Ulpiana 3:0 me rezultat zyrtar
Prishtina e Re - Vjosa 1:0

Ferizaj 51 pikë, Prishtina e Re 50, Vjosa 43, Ulpiana 37, Ramiz Sadiku 28, Vushtrria 24, 2 Korriku 23, Flamurtari 23, Vllaznia 14 dhe Kika 13 pikë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat