Skuadra shqiptare kërkon pikë në duel me Vardarin

Futboll

Skuadra shqiptare kërkon pikë në duel me Vardarin

Nga: K.G.. Më: 19 prill 2024 Në ora: 14:17
Voska

Skuadra shqiptare Voska Sport nga Ohri dhe ajo maqedone, Vardari nga Shkupi, luftojnë për të siguruar ekzistencën në elitën e futbollit të Maqedonisë. 

Voska luan në udhëtim dhe kërkon pikët e plota. 

Në këtë fundjavë luhen ndeshjet e javës së 28-të, ku në Kavadar luajnë Tikveshi dhe Shkendija.

E shtunë, 16.00

Bregallnica – Rabotniçki: Stojançe Trpçevski (Kavadar)

E diel, 16.00

Gostivari – Brera: Aleksandar Stavrev (Shkup)
Tikveshi – Shkendija: Jovan Kaçevski (Strugë)
Sileksi – Shkupi: Aleksandar Grujoski (Kërçovë)
Makedonija GP - Struga TL: Krumislav Gjorgjiev (Shtip)
Vardari – Voska: Dimitar Pileshkov (Shtip)

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat