Christensen zbulon të ardhmen

Futboll

Christensen zbulon të ardhmen

Më: 21 prill 2024 Në ora: 18:45
Andreas Christensen

Për të ardhmen e Andreas Christensen flitet shumë. Mbrojtësi i Barcelonës pavarësisht se ka kontratë me katalanasit është në qendër të merkatos mediat e lidhin me një largim.

Pavarësisht ndryshimeve që do të bëjë skuadra e Barcelonës, danezi nuk do të largohet nga klubi spanjoll.

Diçka të tillë e ka konfirmuar vetë mbrojtësi 28-vjeçar në një deklaratë për “Marca”.

“Nuk kam asnjë dyshim se do të jem këtu sezonin e ardhshëm.

Më kanë mbetur edhe dy vite kontratë dhe jam i lumtur”, ka theksuar Christensen.

Kujtojmë se kontrata aktuale e Christensen përfundon në qershor të vitit 2026, teksa ende mes palëve nuk ka ndonjë marrëveshje për rinovimin.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat