Wirtz: E ardhmja te Bayern? Bëra shaka me Musialën

Futboll

Wirtz: E ardhmja te Bayern? Bëra shaka me Musialën

Më: 12 qershor 2024 Në ora: 17:14
Florian Wirtz - djathtas

"Ne kemi thënë shpesh se na pëlqen të luajmë së bashku, të dy jemi të lumtur në klubet tona”

Të pranishëm në konferencën për shtyp për të përfaqësuar kombëtaren e tyre, Jamal Musiala dhe Florian Wirtz iu përgjigjën pyetjeve të gazetarëve në lidhje me Kampionatin Evropian që do të luhet në vendlindjen e tyre dhe do të nisë pas dy ditësh kundër Skocisë në Allianz Arena.

Duke filluar nga sulmuesi i Leverkusen, i freskët nga një dopietë me Bundesligën dhe Kupën e Gjermanisë, i cili iu përgjigj menjëherë një pyetjeje transferimi, kalimi te Bayern. "Është një pyetje e vështirë", fjalët e Wirtz të transmetuara nga Bild.

"Ne kemi thënë shpesh se na pëlqen të luajmë së bashku, të dy jemi të lumtur në klubet tona. Por ne bëmë shaka se do të donim të luanim për të njëjtin klub”.

"Real Madrid apo Bayern? Do të isha shumë i lumtur që së shpejti të mund të kaloja më shumë kohë në fushë me Jamal, por padyshim nuk mund të parashikosh kurrë. Jamal tashmë luan për Bayernin, ndihem mirë në Leverkusen dhe jam kurioz të shoh se çfarë më pret në të ardhmen”.

Ndërkohë Wirtz dhe Musiala po përgatiten të luajnë së bashku në mesfushën sulmuese që Gjermania duhet të adoptojë në ndeshjen ndaj Skocisë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat