Jorginho për grupin e Italisë

Futboll

Jorginho për grupin e Italisë

Më: 13 qershor 2024 Në ora: 20:09
Jorginho

Kampionia aktuale e Evropës, Italia është në Grupin B me Kroacinë, Spanjën dhe Shqipërinë.

“Azzurit” hapin Europianin në kundër Shqipërisë të shtunën në orën 21:00, më pas të enjten në orën 21:00. luajnë kundër Spanjës, ndërsa të hënën më 24 qershor do të luajnë kundër Kroacisë në xhiron e fundit të fazës së grupeve.

Një nga asetet e trajnerit Luciano Spalletti do të jetë mesfushori i Arsenalit, Jorginho.

“Ne kemi një grup të vështirë me ekipe të mëdha. Është një grup që do të kërkojë shumë nga ne, por ne do të luajmë fort sepse edhe ne jemi një ekip i madh.

Mendoj se do të jetë një shfaqje e madhe për të gjithë ata që e duan futbollin”, tha Jorginho për grupin B.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat