Asani arrin marrëveshjen me ekipin e La Liga

Futboll

Asani arrin marrëveshjen me ekipin e La Liga

Më: 21 qershor 2024 Në ora: 12:10
Jasir Asani

Jasir Asani gjatë merkatos së verës do të bëjë hapin e madh në karrierën e tij, saktësisht pas Euro 2024.

“Mëngjarashi” i Kombëtares ka arritur akordin personal me ekipin nga La Liga.

Sipas gazetarit Glend Tafaj bëhet me dije se Asani ka mbyllur marrëveshjen personale me Las Palmas.

Palët kanë rënë dakort mes tyre për një kontratë 2 vjeçare dhe me opsion rinovimi edhe për një sezon tjetër.

Tashmë mbetet vetëm dy klubet të gjejnë marrëveshjen mes tyre në mënyrë që të kompletohet ky operacion.

Kujtojmë se 29-vjeçari ka kontratë me Gwangju FC deri në dhjetor të këtij viti dhe nuk pritet që skuadraa koreane të bëhet pengesë për të, pasi është shansi i vetëm të përfitojë nga shitja e Asanit, në të kundër në dhjetor “mëngjarashi” do të largohej me parametra zero.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat