Hajrizi: Besoj se Trepça do të tregoj lojë të mira

Hendboll

Hajrizi: Besoj se Trepça do të tregoj lojë të mira

Nga: Kemajl Goca Më: 5 janar 2021 Në ora: 14:24
Hajrizi: Besoj se Trepça do të tregoj lojë të mira

Trepça nga Mitrovica pritet që në javën e ardhshme t’i fillon përgatitjet për pjesën e dytë të kampionatit.

“Xehetarët” kanë përfunduar në vend të tretë me 17 pikë gjatë vjeshtës në Superligën e Kosovës apo me 8 fitore, 1 barazim dhe 6 humbje.

Kryetrajneri i Trepçës, Veton Hajrizi, tha se do të synojnë të janë në pjesën e lartë të tabelës.

“Trepça në javën e ardhshme fillon me përgatitjet për sezonin pranveror. Sa i përket përforcimeve, kemi synime, jemi në bisedime dhe po presim të përfundojnë. 

Besoj se Trepça në këtë sezon do të tregoj lojë të mira. Synimet e Trepçës janë që të jemi sa më lartë në përfundim të sezonit, si dhe të arrijmë sa më lartë në garat e Kupës”, tha Hajrizi për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat