E pazakontë në Kosovë, Istogu fiton me rezultat 25:0

Hendboll

E pazakontë në Kosovë, Istogu fiton me rezultat 25:0

Nga: Kemajl Goca Më: 9 tetor 2021 Në ora: 18:56
E pazakontë në Kosovë, Istogu fiton me rezultat 25:0

E pazakontë në hendbollin e Kosovë. Kadetet e Istogut shënojnë fitore me rezultat 25:0 ndaj Ulpianës nga Lipjani, në ndeshjen e javës së katërt të Superligës së Kosovës.

50 minuta lojë të kadetet dhe asnjë gol nuk e shënua nga Ulpiana. 

Hendbollistja Arnita Ademaj shënoi 8 gola, e ndihmuar nga Arbesa Manaj 5, Erblina Blakaj 4, Englatina Demaj 3, Elijona Brahimaj 3, Halime Hysanaj 1, Elvira Miftari 1, kontribuan për fitoren e thellë të Istogut. 

Trajner i Istogut është Kenan Arifaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat