Istogu përballet me kampionen e Islandës, synon më të mirën 

Hendboll

Istogu përballet me kampionen e Islandës, synon më të mirën 

Nga: K.G. Më: 12 tetor 2021 Në ora: 15:27
Istogu përballet me kampionen e Islandës, synon më të mirën 

Istogu është përgatitur për sfidën e Kupës së Evropës. 

Hendbollistet e Istogut synojnë paraqitje sa më të mirë në palestrën e sportit në Istog.
Kryetrajneri Faruk Shala me vashat e tij synon mrekullinë në sfidën ndaj ekipit nga Islanda, Ka/Por.

“Istogu pret kampionen e Islandës 

Istogu ditën e premte dhe ditën e shtunë pret kampionen e Islandës për dy ndeshjet e Kupës së Evropës, EHF European Cup.

Ndeshjet do të organizohen sipas rregullave anticovid, kështu që në palestër lejohen vetëm 10% e kapacitetit të hapësirës, andaj klubi ka paraparë që hyrja të jetë me bileta, gjithsej 220 bileta janë në shitje të cilat mund të blihen një orë para fillimit të ndeshjes e cila zhvillohet të premten dhe të shtunën nga ora 18:00”, njofton KHF Istogu.

Ndeshja e parë
E premte - 15 Tetor, 18:00 

Ndeshja e dytë
E shtunë - 16 Tetor, 18:00

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat