Istogu kërkon mrekullinë ndaj kampiones së Islandës

Hendboll

Istogu kërkon mrekullinë ndaj kampiones së Islandës

Më: 15 tetor 2021 Në ora: 14:24
Istogu kërkon mrekullinë ndaj kampiones së Islandës

Nënkampionja e Kosovës, Istogu, kërkon mrekullinë në Kupën e Evropës.

Vashat e Istogut sonte ndeshen me KA/Por, duke filluar nga ora 18.00.

Ndeshja e parë e rrethit të dytë të Kupës së Evropës në hendboll.  

“Istogu ditën e premte dhe ditën e shtunë pret kampionen e Islandës për dy ndeshjet e Kupës së Evropës, EHF European Cup.

Ndeshjet do të organizohen sipas rregullave anticovid, kështu që në palestër lejohen vetëm 10% e kapacitetit të hapësirës, andaj klubi ka paraparë që hyrja të jetë me bileta, gjithsej 220 bileta janë në shitje të cilat mund të blihen një orë para fillimit të ndeshjes e cila zhvillohet sot dhe të shtunën nga ora 18:00”, njofton KHF Istogu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat