Kampioni i Kosovës në Republika Srpska, heshtje e çuditshme nga vendasit!

Hendboll

Kampioni i Kosovës në Republika Srpska, heshtje e çuditshme nga vendasit!

Nga: K.Goca Më: 17 tetor 2021 Në ora: 14:43
Besa Famgas

As media e Banjallukës në Republika Srpska të Bosnjës dhe Hercegovinës, Monda.ba, as faqja zyrtare e klubit Borci, nuk kanë as dje as sot ndonjë informacion më të hollësishëm, përveç që dje u tha se nuk do të transmetohet ndeshjes mes Borcit dhe kampionit të Kosovës, Besa Famgas nga Peja.

Është hera e parë që klubi serb futet në heshtje, një heshtje e çuditshme e tyre.

Ndeshja luhet sot (18.00) në palestrën e sportit “Borik” në Banjallukë.

Sepse para çdo ndeshje me Besën, ky klub shfaqte informacione, duket se qëllimisht janë futur në terr informativ.

Besa kërkon rezultat të favorshëm në ndeshjen e parë të rrethit të dytë të Kupës së Evropës në hendboll.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat