Kampioni i Kosovës ndez turbinat për ekipin serb 

Hendboll

Kampioni i Kosovës ndez turbinat për ekipin serb 

Nga: K. G. Më: 21 tetor 2021 Në ora: 14:29
Kampioni i Kosovës ndez turbinat për ekipin serb 

Kampioni i Kosovës, Besa Famgas nga Peja, ndez turbinat për ndeshjen e kthimit ndaj ekipit nga Republika Srpska, Borci nga Banjalluka.

Pejanët synojnë  të përmbysin humbjen në Banjallukë dhe të kualifikohen në rrethin e tretë të Kupës së Evropës në hendboll (meshkuj). 

“Të nderuar tifozë të klubit tonë, ju falënderojmë përzemërsisht për përkrahjen tuaj maksimale para ndeshjes historike e cila na pret ditën e diel, na lejoni të ju njoftojmë që jemi në kontakt të vazhdueshëm me organet kompetente për lejimin e numrit sa më të madh të publikut në takimin e së dielës, për çdo risi do të njoftoheni në faqen tonë zyrtare”, njofton KH Besa Famgas.

Ndeshja luhet të dielën e 24 tetorit, duke filluar nga ora 18.00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat