Gjikokaj më e mira, vjen fitorja e parë në Superligën e Norvegjisë

Hendboll

Gjikokaj më e mira, vjen fitorja e parë në Superligën e Norvegjisë

Më: 22 nëntor 2021 Në ora: 12:42
Gjikokaj më e mira, vjen fitorja e parë në Superligën e Norvegjisë

Mirela Gjikokaj ka vazhduar me paraqitje të mira në kampionatin e Norvegjisë.

Ajo të dielën shënoi 4 gola dhe i kishte 7 asistime te skuadra Follo. Folli fitoi 27:24 ndaj Flint Tonsberg, pas përmbysjes së madhe të rezultati në pjesën e dytë. Për Follon ishte fitorja e parë, pas barazimit të parë që mori xhiron e kaluar.

Reprezentuesja jonë, Gjikokaj, në fund u shpall lojtarja më e mirë e ndeshjes.

Ditë më parë në elitën daneze, Leonora Demaj realizoi 4 gola për Ringkobingun që humbi 38:28 nga Herningu. Marigona Hajdari e shënoi një gol.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat