​Besa Famgas në Kroaci në kërkim të suksesit të madh

Hendboll

​Besa Famgas në Kroaci në kërkim të suksesit të madh

Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 08:19
​Besa Famgas

Kampionia e Kosovës në hendbollin e meshkujve, Besa Famgas, vazhdon këtë fundjavë garimin ndërkombëtar. Besa e Pejës luan me skuadrën kroate, MRK Sesvete, në raundin e tretë të Kupës Evropiane për hendbollistë.

Ndeshja e parë luhet të dielën mbrëma në Zagreb (19:00), ndërsa e kthimit një javë më pas në Pejë.

Besa Famgas në raundin e dytë e kaloi Helsinkin e Finlandës, ndërsa synon ta kaloi edhe Sesveten, për suksesin e madh.

Skuadra kosovare ka pasur telashe me lëndime së fundi, por është mobilizuar për të dhënë më të mirën në Kroaci.

Rezultati i favorshëm në ndeshjen e parë do të jepte më shumë gjasa për ndeshjen e kthimit që Besa e luan para tifozëve të saj në Pejë.

Sesvete në raundin e dytë e ka kaluar PAOK-un grek, kurse në Evropë luan për herë të dytë.

Besa është skuadra e vetme kosovare që ka mbetur në garë në Evropë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat