Edhe sot raste të reja me koronavirus në Komunën e Skënderajt

Kosova

Edhe sot raste të reja me koronavirus në Komunën e Skënderajt

Më: 20 janar 2021 Në ora: 15:24
Skënderaj

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.683 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.

Prej tyre 320 raste rezultojnë pozitive.

3 raste të reja janë nga Komuna e Skënderajt.

Sipas IKShPK-së 1 raste është në Skënderaj dhe nga 1 rast në fshatrat Prekaz i Poshtëm dhe Çirez.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat