1 i shëruar dhe 3 raste të reja me Covid-19 sot në Malishevë

Kosova

1 i shëruar dhe 3 raste të reja me Covid-19 sot në Malishevë

Më: 5 mars 2021 Në ora: 16:13
Malishevë

Në 24 orët e fundit, në territorin e Komunës së Malishevës, 1 person është shëruar nga covid-19, ndërsa janë regjistruar 3 raste të reja.

Kjo është konfirmuar nga ana e IKSHPK-së dhe IRSHP në Prizren, në komunikimin e rregullt me Komunën e Malishevës, si dhe në komunikim me rastet në terren.

Gjendja e përgjithshme me covid-19 në Komunën e Malishevës, është kjo:

Nga fillimi i pandemisë, e deri më sot, me covid-19 janë regjistruar 825 raste, prej tyre 750 janë shëruar, 47 kanë vdekur dhe aktiv me covid janë edhe 28 persona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat