Nënkryetari Berisha: Urime muaji i shenjtë i Ramazanit

Kosova

Nënkryetari Berisha: Urime muaji i shenjtë i Ramazanit

Më: 12 prill 2021 Në ora: 19:20
Hajdin Berisha

Më rastin e fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit, nënkryetari i Komunës së Malishevës, Hajdin Berisha i ka uruar të gjithë besimtarët e besimit islam.

“Me rastin e fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit, në emër të Komunës së Malishevës, të kryetarit Ragip Begaj dhe në emrin tim personal, i uroj të gjithë besimtarët e besimit islam dhe të gjithë atyre që kanë mundësi të agjërojnë, ju dëshiroj agjërim të lehtë.

Uroj që ky muaj të jetë një muaj i ngritjes së besimit, tolerancës, paqes dhe mbështetjes për njëri tjetrin”.

Kështu ka uruar nënkryetari i Komunës së Malishevës, Hajdin Berisha në urimin e tij drejtuar besimtarëve të besimit islam.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat