​Mbahet seanca ndaj 11 veteranëve të UÇK-së

Kosova

​Mbahet seanca ndaj 11 veteranëve të UÇK-së

Më: 14 prill 2021 Në ora: 07:31
Ilustrim

Mbahet seanca e katër ndaj Xhevdet Qeriqit dhe 10 veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) për organizimin e një proteste në gusht të vitit 2015.

Seanca do të mbahet në ora 09:00 në Gjykatën Themelore në Prishtinë.

11 veteranët akuzohen se në protestën e 7 gushtit të vitit 2015 dëmtuan rrethojat e objektit të qeverisë dhe dëmtimin e një veture.

Kjo seancë po mbahet tashmë disa herë që nga protesta kur ndodhi gjashtë vite më parë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat