Këto janë komunat me rastet pozitive me Koronavirus

Kosova

Këto janë komunat me rastet pozitive me Koronavirus

Nga: A.Zh Më: 10 maj 2021 Në ora: 15:11
Foto ilustrim

2 persona kanë vdekur si pasojë e Koronavirusit, gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Janë regjistruar vetëm 47 raste të reja pozitive, ndërsa 202 persona janë shëruar, përcjell Bota sot.

Rastet pozitive janë nga komunat:

Prishtinë 19 raste, Mitrovicë 6 raste, Ferizaj 3 raste, Gjilan 3 raste, Podujevë 3 raste, Gjakovë 2 raste, Kaçanik 2 raste, Obiliq 2 raste dhe me nga një rast komunat Drenas, Leposaviq, Pejë, Rahovec, Skenderaj, Suharekë dhe Vushtrri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat