Lladrovci në Gjermani takon biznesmenin që ka punësuar rreth 50 qytetarë të Drenasit

Kosova

Lladrovci në Gjermani takon biznesmenin që ka punësuar rreth 50 qytetarë të Drenasit

Më: 12 dhjetor 2021 Në ora: 10:51
Lladrovci po qëndron për vizitë në Gjermani

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci po qëndron për vizitë në Gjermani. Ai këtë herë ka takuar Hektor Beqirin, pronarin e BELFOX Torautomatik GmbH, në Kalbach.

Lladrovci tha se kompania e Hektorit është shembull i suksesit të shqiptarëve, si kompania e dytë në Evropë për prodhimin e dyerve automatike.

Postimi i Lladrovcit:

Vizita në BELFOX Torautomatik GmbH, në Kalbach të Gjermanisë, më la përshtypje të jashtëzakonshme për arritjet e kësaj kompanie, pronë e mikut tim, z. Hektor Beqiri. Kompania është shembull i suksesit të shqiptarëve, si kompania e dytë në Evropë për prodhimin e dyerve automatike.

Automatizmi dhe perfeksioni që me krenari e bart shkrimin “Made in Germany”, janë për çdo lëvdatë. Familja Beqiri, por edhe të gjithë ne, miqtë e familjes, jemi krenar me të arriturat, punën dhe prodhimet e kompanisë BELFOX.

Z. Beqiri është ndërmarrës i njohur, ka të punësuar rreth 50 qytetarë të Drenasit në kompaninë Arbotec dhe është duke e shqyrtuar mundësinë e investimeve për linja prodhimi në komunën tonë, me mbishkrimin “Made in Kosova”. Ju priftë e mbara, miku im Hektor!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat