Edhe sot 1/3 e të infektuarve me COVID-19, nga mosha 10 deri 19

Kosova

Edhe sot 1/3 e të infektuarve me COVID-19, nga mosha 10 deri 19

Më: 22 janar 2022 Në ora: 15:53
Foto ilustrim

Personat mes moshave 10 deri në 19 janë me numrin më të lartë të të infektuarve me COVID-19 në 24 orët e fundit.

1 mijë e 12 raste të kësaj moshe kanë dalur pozitiv me koronavirus në 24 orët e fundit.

Nga 3 mijë e 206 raste pozitive, 515 prej tyre janë të moshës 40 deri në 49 vjeç, sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë,.

Ndërkohë, 500 raste pozitive janë konfirmuar nga të testuarit e moshës 30 deri në 39 vjeç.

Image
Statistikat nga MSH
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat