Kaq gjoba u shqiptuan për mosrespektim të ligjit antiCOVID në 24 orët e fundit

Kosova

Kaq gjoba u shqiptuan për mosrespektim të ligjit antiCOVID në 24 orët e fundit

Më: 23 janar 2022 Në ora: 10:09
Foto ilustrim

618 gjoba për mosrespektim të ligjit antiCOVID janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë.

Gjithashtu, janë shqiptuar edhe 1119 gjoba trafiku.

Në 24 orëshin e fundit kanë ndodhur 13 aksidente me të lënduar dhe 17 me dëme materiale.

Gjatë kësaj periudhe janë arrestuar 19 persona dhe 15 të tjerë janë dërguar në mbajtje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat