Mosha e të infektuarve me Covid-19 gjatë 24-orëve në Kosovë

Kosova

Mosha e të infektuarve me Covid-19 gjatë 24-orëve në Kosovë

Më: 28 janar 2022 Në ora: 15:49
Foto ilustrim

Tre mijë e 617 raste të reja me COVID-19 dhe katër vdekje janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Në mesin e të infektuarve, rreth 20 përqind të numrit në total janë të moshave 10 deri 19.

Ndërkohë, grupmosha e të vdekurve është mbi 80 vjeç, tre persona, dhe rreth 50-59 një tjetër.

Image
Stastikat nga MSH

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat