Kaq qytetarë u vaksinuan kundër Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit

Kosova

Kaq qytetarë u vaksinuan kundër Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit

Më: 6 prill 2022 Në ora: 15:40
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar statistikat e fundit për sa i përket vaksinimit kundër Covid-19 në Kosovë.

Sipas MSh-së, numri i dozave të vaksinës kundër Covid-19 që janë dhënë në 24 orët e fundit është 194.

820.842 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Ndërkaq deri më sot janë dhënë 100.387 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat