Ramosaj mori pjesë në ekspozitën kushtuar dëshmorëve

Kosova

Ramosaj mori pjesë në ekspozitën kushtuar dëshmorëve

Më: 4 maj 2022 Në ora: 10:35
Foto nga vendi i ngjarjes

Kryetari i Komunës së Deçanit Bashkim Ramosaj, mori pjesë në ekspozitën tradicionale, që mbahet me nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme të komunës së Deçanit, ekspozitë kjo në nderim të datave 5 dhe 6 Maj, si shenjë nderimi dhe përkujtimi për dëshmorët dhe martirët e Kombit.

“Sot kisha kënaqësinë të isha pjesë e hapjes së ekspozitës tashmë tradicionale, që mbahet me nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme të komunës tonë.

Ekspozitë kjo në nderim të datave 5 dhe 6 Maj, si shenjë nderimi dhe përkujtimi për dëshmorët dhe martirët e Kombit!.

Dëshmorët dhanë jetën në luftë për qëllimin e shenjtë të Lirisë, andaj edhe ne i kujtojmë dhe lartësojmë figurën e tyre me respektin më të madh!. Lavdi gjakut të të rënëve për Atdhe!”, ka shkruar Ramosaj në profilin e tij në “Facebook”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat