Letër reagimi i SPBQK mbi letrën nga sinjalizuesi

Kosova

Letër reagimi i SPBQK mbi letrën nga sinjalizuesi

Më: 13 maj 2022 Në ora: 15:27
Ilustrim

Letër reagimi i Sindikatës së Punëtorëve të Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës (SPBQK) mbi letrën nga sinjalizuesi

Sindikata e Punëtorëve të Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës është shqetësuar me letrën nga sinjalizuesi të dërguar në Agjencinë Kundër Korrupsionit e cila është publikuar në media të ndryshme më datë 5 maj 2022.

Duke pasur në konsideratë rolin dhe rëndësinë e Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës (BQK), si dhe për të mbrojtur reputacionin dhe kredibilitetin e saj si dhe interesat e punëtoreve të saj, Sindikata e Punëtorëve të Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës kërkon nga të gjitha organet kompetente që të merren me pretendimet e sinjalizuesit dhe të sqarohen të gjitha çështjet e ngritura sa më shpejtë.

Gjithashtu, Sindikata e Punëtorëve të Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës i inkurajon të gjithë anëtaret sindikatës që të raportojnë të gjitha parregullsitë e vërejtura pa u frikësuar, sepse janë të mbrojtur nga Ligji për Mbrojtjen e Sinjalizuesve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat