Bie interesimi/ Vetëm 136 qytetarë vaksinohen për 24 orë

Kosova

Bie interesimi/ Vetëm 136 qytetarë vaksinohen për 24 orë

Më: 14 maj 2022 Në ora: 16:03
Ilustrim

Ka kohë që në kovë numri i qytetarëve për t’u vaksinuar kundër Covid-19 ka rënë dukshëm.

Në 24 orët e fundit sipas raporti të MSh-së janë vaksinuar në mbarë vendin vetëm 136 qytetarë.

Ndërsa, që nga procesi i fillimit të vaksinimit e deri më tani janë administruar 1827781 doza të vaksinave.

Ky numër është jashëzakonisht i vogël, andaj edhe po kërkohet që të rritet numri i vaksinimit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat