Vendet ku do të ketë ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve në rrjet

Kosova

Vendet ku do të ketë ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve në rrjet

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 22:30
Foto ilustrim

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) njofton se nesër do të kryhen punime për siguri të sistemit energjetik dhe si rezultat në disa lokalitete do të ketë ndërprerje të rrymës.

Ky është orari sipas rajoneve:

Prishtinë

Nga TS 35/10kV Koliqi do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Keqekolla Hjakobilla (kodi: 14016004) prej orës 11:00 – 15:00.

Vendet: Keqekolle, Prapashticë, Hajkobillë, Dabishevc, Mutivodë

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive.

Gjakovë

Nga TS 110/35/10[kV] Rahoveci do të ndërprehet:

Dalja 10[kV] Pataqani (kodi: 82000001) prej orës 11:00- 15:00.

Vendet: Fshatrat: Bratotin, Drenoc, Nushpal, Pastasellë, Pataçan i Epërm, Pataçan i Poshtëm, Senoc, Varjak, Zatriç.

Arsyeja: Mirembajtje preventive, ndërrimi i shtyllave të dëmtuara në LP.

NS 35/10(20)kV Gjakova III do të ndërprehet:

LP 10kV Konvikti (kodi: 81084022) prej orës 10:00- 14:00.

Vendet: Rrugët: Bujar Syla (1konsumator), Edit Durham, Elton Zherka, Marin Barleti (një pjesë), Mbretëresha Teuta, Musa Zajmi, Tirana, Xh.Gjakova dhe Xhemajl Avdullahu (2 konsumatorë).

Arsyeja: Ndërprerje për siguri të sistemit, pastrimi I Ts 04kv dhe kontrollimi I kokës të kabllos në TS 85.

Ferizaj

Nga NS 110/35/10kV Ferizaj 1 (Bibaj) do të ndërprehet dalja 35kV – H05:

NS 35/10kV Kaqaniku – H06 (kodi 400430) pa tension mbesin daljet 10kV nga ora 11:00- 14:00.

Vendet: Rrugët: 2 Korriku (një pjesë), Agim Bajraku, Dushkaja, Emin Duraku, Ganimete Tërbeshi (një pjesë), Ismajl Qemali, Ismajl Raka, Skendërbeu dhe rruga Vllezërit Çaka (një pjesë), si dhe një pjesë e Kaçanikut, Agim Bajrami, Emin Duraku (një pjesë), Ismajl Raka, Ramadan Agushi dhe UÇk, Demush Bilalli, Dëshmorët e Lirisë, Emin Duraku, Ismajl Qemali (një pjesë), Ismajl Raka, Lagjja e Re, Migjeni.

Fshatrat: Biqec, Bob (një pjesë), Dubravë, Dushkaja, Kovaçec, Kukaj, Magjistralja Ferizaj-Kaçanik (një pjesë), Nikaj, Rekë, Soponicë, Tusha, Trimor (Kovaçec) (një pjesë), vajë, Kotlinë, Lumëbardh (Kotlinë), Laq (një pjesë), Puset e Nikës (një pjesë), Strazhë, Bajnicë (një pjesë), Begrancë, Doganaj, Duraj, Elezaj, Fusha e Pajtimit (një pjesë), Gabricë, Kaçanik i Vjetër, Koxhaj (një pjesë), Magj.Ferizaj-Kaçanik (një pjesë), Stagovë dhe Qardak-Kaçaniku i Vjetër.

Arsyeja: Ndërprerje për siguri të sistemit, eleminimi i pikave të nxehta në izolatorët përcjellës.

Pejë

Nga NS 35/10kV Peja II do të ndërprehet:

Dalja LP 10kV J05-Rugova (kodi 50051006) prej orës 09:00 – 16:00.

Vendet: Fshatrat: Bogë, Drelaj, Dugaivë, Haxhaj, Koshutan, Kuqishtë, Leqinat, Llaz, Llutov, Maja e Zezë, Malaj, Neqinat, Pecaj, Pepiq, Reka e Allagës, Shkrel, Shtupeq, Shtupeq i Madh, Shtupeq i Vogël dhe Stankaj

Arsyeja: Ndërprerje për siguri të sistemit, pastrimi i linjave shpërndarëse nga vegjetacioni.

Prizren

Nga TS 110/35/10 kV Theranda do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Mamusha (kodi: 32000006) prej orës 11:00 -15:00.

Vendet: Leshan, Tërrnjë, Neprebishtë, Mamushë, Zojzë, Medvec, Sërbicë e Ulët, Afariste: Mulliri Rizam, Mulliri I Ri, Mulliri Xhevdet Mazrreku..

Arsyeja: Ndërprerje për siguri të sistemit, ndërrimi i shtyllave të TM dhe eleminim i rrezikut.

Punime në Pojekte Investive

Gjakovë

NS 35/10 [kV] Gjakova I do të ndërprehet:

NS 10/0.4[kV] TS Meje 1 (Lapidari) (kodi: 80080006130) prej orës 09:00- 17:00.

NS 10/0.4kV[kV] TS Shishmon i Rrafshët 2 (kodi:80080006032) prej orës 09:00 – 17:00.

NS 10 0.4kV [kV] TS Dallashaj (kodi:80080006137) prej orës 09:00 -ora 17:00.

Vendet: Meje 1,Shishmon i Rrafshët, Dallashaj

Arsyeja: Kyçja e konsumatorëve të rinj.

Prishtinë

Nga NS 110/10(20)kV Prishtina 7 do të ndërprehet:

TS 10/0.4[kV] Lagjja Spitalit 5 (kodi: 19000078102) prej orës 09:00 – 18:00.

TS 10/0.4[kV] Faton Sinani “ART CONSTRUCTION”(kodi: 19000078253) prej orës 09:00- 18:00.

Vendet: Lagjja e spitalit, objekti Art Construction.

Arsyeja: Kyçjet shtëpiake në panele të TU.

Nga NS 110/10 kV Prishtina 3 do të ndërprehet:

TS 10/04[kV] Mujo Ulqinaku (kodi: 12000023104) prej orës 09:00- 17:00 .

Vendet: Mujo Ulqinaku

Arsyeja: Energjizimin e kuadrove të jashtme të tensionit të ulët 0.4 kV si dhe shkyçjen/kyçjen e konsumatorëve.

Nga NS 110/10 kV Prishtina 3 do të ndërprehet:

TS 10/04[kV] TS Qyteteza Pejton 2 (kodi: 19100001001) nga ora 09:00 – 17:00.

Vendet: Rr. Justiniani (Ambasada Finlandeze), Pashko Vasa , Mbreti Zog dhe shitoret te nënkalimi.

Arsyeja: Energjizimin e kuadrove të jashtëm të tensionit të ulët 0.4 kV si dhe shkyçjen/kyçjen e konsumatorëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat