2-vjeçarit i shpëtohet jeta në Skenderaj, mjekët i hoqën arrë nga kanali i frymëmarrjes

Kosova

2-vjeçarit i shpëtohet jeta në Skenderaj, mjekët i hoqën arrë nga kanali i frymëmarrjes

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 15:43
Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Skenderaj

Jeta e një 2-vjeçari është shpëtuar mbrëmë nga mjekët e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Skenderaj.

Një copë arre i kishe mbetur fëmijës në rrugët e frymëmarrjes ku familjarët me urgjencë e paraqitën fëmijën tek mjekët.

Doktori Bashkim Nura dhe infermierët Sejdi Avdiu e Besim Fejza me profesionalizëm reaguan dhe e hoqën arrën nga kanalet e frymëmarrjes për të kthyen fëmijë në normalitet.

Familjarët e fëmijës kanë përgëzuar mjekët për këtë intervenim të jashtëzakonshëm.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat