Nënshkruhet marrëveshja, ministri Krasniqi ndan fonde për Pejën e Istogun

Kosova

Nënshkruhet marrëveshja, ministri Krasniqi ndan fonde për Pejën e Istogun

Më: 4 korrik 2022 Në ora: 12:31
Foto nga takimi

Komuna e Pejës dhe e Istogut kanë nisur javën me një marrëveshje të nënshkruar me Ministrinë e Administrimit dhe Pushtetit Lokal.

Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i Komunës së Istogut, Ilir Ferati.

Ferati ka shkruar në facebook se marrëveshja në fjalë siguron fonde dhe mbështetje në “Zhvillimin e infrastrukturës rrugore dhe bujqësore në komunat Istog dhe Pejë”, në vlerë prej 238.467,00€”.

Rezultat ky i arritur pas përfundimit të procesit të vlerësimit për “Programin komunal për zhvillim të infrastrukturës socio-ekonomike dhe bashkëpunim ndërkomunal” i quajtur si program IIK-CIF (Instrumenti i investimeve kapitale -2), që do te finalizohet sipas proceduarve te përcaktuara në ligjin për bashkëpunim ndërkomunal2 ka shkruar Ferati në njoftimin e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat