Të dyshuarit për vrasjen e Mustafës janë një deputet dhe një polic - Bota Sot
Të dyshuarit për vrasjen e Mustafës janë një deputet dhe një polic

Kosova

E martë, 20 nëntor 2018

Të dyshuarit për vrasjen e Mustafës janë një deputet dhe një polic

Më: 9 tetor 2012 Në ora: 18:56

(I plotësuar)Për vrasjen e Xhemajl Mustafës dyshohen dy persona.
Njëri është deputet i Kuvendit të Kosovës dhe njëri është polic ndërkaq arrestimi i tyre pritet që të ndodh së shpejti.
Emrat e të akuzuarve dihen por se nuk do të flasin derisa të ndodh arrestimi i tyre.

* * * * *
Pritet arrestimi i vrasësit të Xhemail Mustafës

Pas gazetës sonë “Bota sot”, edhe mediat tjera kanë rënë në gjurmë të informacionit për rastin e vrasjes së Xhemail Mustafës, ish këshilltar i Presidentit Ibrahim Rugova. Ditë më parë ne kemi shkruar se hetimet kanë përfunduar dhe se pritet së shpejti arrestimi i vrasësit të Xhemail Mustafës, ndërsa sot këtë e ripohon edhe tv KlanKosova. Ata janë identifikuar nga Prokuroria Speciale e Kosovës dhe këtë nuk e ka mohuar as EULEX-i, sikurse ky mision ka zgjedhur të heshtë edhe në pyetjen e parashtruar nga gazeta jonë.

Xhemail Mustafa është vrarë më 23 nëntor të vitit 2000në lagjen “Santea” në Prishtinë, në hyrje të ndërtesës ku jetonte me familjen e tij. BS

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test