Qendra Kulturore Shqiptare dhe Halil Kastrati bashkojnë forcat për turnirin humanitar

Kosova

Qendra Kulturore Shqiptare dhe Halil Kastrati bashkojnë forcat për turnirin humanitar

Më: 4 qershor 2023 Në ora: 11:11
Foto nga takimi

Qendra Kulturore Shqiptare në Reutlingen ka njoftuar se do të organizoj një turnir humanitar në futboll të vogël.

Turniri do të organizohet më 25.06.2023.

Në njoftimin e Qendrës Kulturore Shqiptare bëhet me dije se paraqitja e ekipeve do të bëhet deri më 18 qershor.

E drejtuesit të kësaj qendre kanë pritur në takim, humanistin Halil Kastrati me të cilin kanë diskutuar për të bashkërenduar aktivitetet humanitare.

“Hoxha Halili dhe stafi Jetimat e Ballkanit, konfirmuan pjesëmarrjen në organizim e radhës, në Turnirin humanitar, Futboll i vogel, 25.06.2023”, thuhet ndër të tjera në postim.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat