Mot me diell dhe erëra kohë pas kohe të fuqishme

Kosova

Mot me diell dhe erëra kohë pas kohe të fuqishme

Më: 11 prill 2024 Në ora: 07:05
Foto ilustrim

Për të enjten në Kosovë parashikohet të mbajë mot me diell dhe shumë i ngrohtë.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 8 deri në 10 gradë Celsius.

Ndërsa ato maksimale prej 24 deri në 27 gradë, njofton MeteoKosova.

Era do fryjë kryesisht nga drejtimi i veriut, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15-41 km/h. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat