Humbin jetën 24 pacientë me COVID-19 në Maqedoni, regjistrohen mbi 300 raste

Maqedonia

Humbin jetën 24 pacientë me COVID-19 në Maqedoni, regjistrohen mbi 300 raste

Më: 18 prill 2021 Në ora: 16:43
Foto ilustrim

Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 2.379 testime dhe janë regjistruar 364 raste të reja me COVID-19.

Prej rasteve të reja 161 janë në Shkup, 36 Kumanovë, Manastir dhe Prilep 25, Ohër 15, Tetovë 10, kavadar, Strumicë dhe Gjevgjeli 9, Gostivar dhe Strugë 8, Kërçovë dhe Dibër 6, Sveti Nikole 4, Vinicë 3, Koçani dhe Negotinë 2, Kriva Pallankë, Resnja, Berova, Dellçeva dhe Bogdanci 1.

Gjatë 24 orëve të fundit po ashtu ka pasur 689 pacientë të shëruar dhe 24 kanë humbur jetën. Prej pacientëve të vdekur 7 janë nga Shkupi, 6 nga Manastiri, 3 nga Kumanova dhe nga 1 në Ohër, Kavadar, Strumicë, Strugë, Sveti Nikole, Kriva Pallankë, Radovish dhe Probishtip.

Që ngga fillimi i pandemisë në Maqedoni janë diagnostifikuar 147.094 pacientë me COVID-19, ndërsa prej tyre 122.810 janë shëruar dhe 4.443 kanë humbur jetën. Numri i rasteve aktive është 19.841./

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat