Qytetarët e RMV-së së pari do ta dezinfektojnë gishtin dhe më pas do të votojnë

Maqedonia

Qytetarët e RMV-së së pari do ta dezinfektojnë gishtin dhe më pas do të votojnë

Më: 16 tetor 2021 Në ora: 19:19
Foto ilustrim

Qytetarët në votimet e nesërme para se vendosin gishtin në pajisjen për identifikimin e personit do të duhet ta dezinfektojnë dorën.

Po ashtu pas votimit do të dezinfektohen edhe stilolapsat.

E detyrueshme është mbajtja e maskave në vendvotime si masë për parandalimin e përhapjes së virusit në vendet ku votojnë qytetarët.

Pas përfundimit të procesit zgjedhor, hapësirat shkollore do të duhet të dezinfektohen nga komunat në mënyrë që procesi arsimor të jetë i sigurt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat