Gjobiten 11 shoferë në Shtip, drejtonin automjetet nën ndikim të alkoolit

Maqedonia

Gjobiten 11 shoferë në Shtip, drejtonin automjetet nën ndikim të alkoolit

Më: 16 janar 2022 Në ora: 12:48
Foto ilustrim

Nga MPB njoftojnë se vetëm në Shtip janë kapur 11 shoferë,

Të cilët kanë qenë duke drejtuar veturën nën ndikim të alkoolit.

Njëri nga ata, i cili u kap gjatë periudhës prej orës 21:00 deri në ora 03:00 të mbrëmjes, është vërejtur duke drejtuar veturën me 2.52 promilë alkool në gjak.

Nga MPB apelojnë që shoferët të respektojnë rregullat e komunikacionit./

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat