OBRM-PDUKM: LSDM dhe Kovaçevski u ikin zgjedhje për shkak se e dinë se do të pësojnë humbje

Maqedonia

OBRM-PDUKM: LSDM dhe Kovaçevski u ikin zgjedhje për shkak se e dinë se do të pësojnë humbje

Më: 23 janar 2022 Në ora: 10:45
Foto ilustrim

Nëpërmjet një njoftii të OBRM-PDUKM-së thuhet se Kovaçevski dhe partia e tij u ikin zgjedhjeve për shkak se e dinë se do të humbasin.

“Në LSDM e dinë se mbështetja te qytetarët nga dita ditës është më e vogël tek ata. Sipas anketave të fundit, OBRM-PDUKM është para LSDM-së me 22.5 kundrejt 17.9%”, thonë nga kjo parti.

Sipas tyre, Kovaçevski është i frikësuar nga zgjedhjet për shkak se rejtingu i tij personal është gati 4 herë më i vogël se rejtingu i kryetarit Mickoskit.

“Është e qartë frika në LSDM, por ata duhet të kuptojnë se e ardhmja e shtetit nuk duhet të jetë peng i dëshirës së tyre për pushtet. OBRM-PDUKM”, thonë nga kjo parti.

Ata u bëjnë thirrje partive më të vogla të inkurajohen dhe të dalin nga qeveri LSDM-BDI për shkak se si OBRM-PDUKM do të mbështesin një njësi zgjedhore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat