Gjendja e rrugëve dhe pikave kufitare në Maqedoni

Maqedonia

Gjendja e rrugëve dhe pikave kufitare në Maqedoni

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 10:57
Foto ilustrim

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej pikës kufitare “Tabanovcë” për hyrje është rreth 20-30 minuta, ndërsa në pikën kufitare  “Bogorodicë” për dalje rreth 15-30 minuta.

Në vendkalimet tjera kufitare, nga ana e Maqedonisë së Veriut, nuk ka më ndalime për hyrje dhe dalje nga vendi, njofton LAMM.

Intensiteti i komunikacionit në rrugët rrugore jashtë zonave urbane është rritur.

Qarkullimi në rrugët shtetërore po zhvillohet pa pengesa, me rrugë të lagështa.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat