Regjistrohen dy viktima dhe 590 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Maqedonia

Regjistrohen dy viktima dhe 590 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Më: 16 gusht 2022 Në ora: 14:04
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e kaluara janë kryer 1.593 teste, ndërsa janë regjistruar 590 raste të reja me COVID-19.

Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 583 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Nga MSH njoftojnë se në 24 orët e kaluara janë konfirmuar dy viktima nga coronavirusi Shkup (72) dhe Ohri (82).

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 336.041, numri i të shëruarve është 323.051, numri i të vdekurve 9.426, ndërsa numri i rasteve aktive është 3.564.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat