E premtja, ditë jopune për qytetarët e besimit ortodoks në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

E premtja, ditë jopune për qytetarët e besimit ortodoks në Maqedoninë e Veriut

Më: 31 maj 2023 Në ora: 10:21
Foto ilustrim

E premtja (2 qershor) do të jetë ditë jo pune për qytetarët e besimit ortodoks në RMV.

Siç njoftojnë nga MPPS, të premten do të shënohet “Dita e shpirtrave”.

Njoftimi:

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale njofton se sipas Ligjit për festat në RMV (“Gazeta zyrtare e RM-së”, nr.21/98 dhe 18/07), 2 qershori (e premte) 2023, Dita e Shpirtrave, e premtja para Ditës së Shpirtrave, është ditë jopune për qytetarët e besimit ortodoks në Republikën e Maqedonisë së Veriut

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat