LAMM: Nuk ka pritje të gjata në vendkalimet kufitare për hyrje dhe dalje në Maqedoni

Maqedonia

LAMM: Nuk ka pritje të gjata në vendkalimet kufitare për hyrje dhe dalje në Maqedoni

Më: 9 dhjetor 2023 Në ora: 09:32
Foto ilustrim

Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë njofton se komunikacioni në vend po zhvillohet pa pengesa dhe në rrugë me lagështi.

Komunikacioni jashtë mjediseve urbane po zhvillohet me intensitet të moderuar. Në vendkalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi.

Nga atje kujtojnë qytetarët se nga data 15.11.2023 ka hyrë në fuqi ligji për bartjen e pajisjeve dimërore në automjete.

Nga LAMM gjithashtu njoftojnë se duke filluar nga data 05.12.2023 ka regjimi të komunikacionit në rrugën shtetërore A2, pjesa Tetovë-Gostivar do të ndryshojë në të dy drejtimet e lëvizjes për shkak të kryerjes së rilevimeve gjeoteknike në rrugë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat