Shiffrin fiton në sllallom, fitorja e 44-të në këtë disiplinë

Skijim

Shiffrin fiton në sllallom, fitorja e 44-të në këtë disiplinë

Nga: Kemajl Goca Më: 12 janar 2021 Në ora: 22:51
Shiffrin fiton në sllallom, fitorja e 44-të në këtë disiplinë

Skiatorja amerikane Mikaela Shiffrin është fituese e garës në disiplinën e sllallomit të Kupës së Botës, që u mbajt në Flachau të Austrisë.

Shiffrin tregon formën më të mirë dhe njëherësh realizon fitoren e 44-të në sllallom dhe e katërta në Flachau. 

Ajo zuri vendin e parë me kohë të kaluar për 1:47,92 minuta apo me një epërsi prej 19 të qindtat ndaj austriakes Katharina Liensberger, që renditet e dyta.

Image

Skiatoret në podium

Zvicerania Wendy Holdener renditet në pozitën e tretë me 43 të qindtat e kohës më të dobët se fituesja e garës.

Petra Vlhova e Sllovakisë, kryeson në sllallom me 400 pikë, pasojnë Liensberger me 360 pikë dhe Shiffrin e treta me 335 pikë etj.

Në renditjen e përgjithshme të Kupës së Botës, Vlhova është në krye me 699 pikë, e dyta zviceranja Michelle Gisin 575, Shiffrin 485 pikë etj.

Renditja

1. Mikaela Shiffrin (SHBA)    1:47,92 
 2. Katharina Liensberger (Austria)    +0,19 
 3. Wendy Holdener (Zvicra)    +0,43 
 4. Petra Vlhova (Sllovakia)    +0,62 
 5. Michelle Gisin (Zvicra)    +1,52 
 6. Camille Rast (Zvicra)    +2,55 
 7. Chiara Mair (Austria)    +2,57 
 8. Laurence ST. Germain  (Kanada)    +2,78 
 9. Paula Moltzan (SHBA)    +2,79 
10. Katharina Truppe (Austria)    +2,85

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat