Clement Noel fiton në sllallom, 7 qindtat para Zenhausernit

Skijim

Clement Noel fiton në sllallom, 7 qindtat para Zenhausernit

Nga: K. Goca Më: 24 janar 2023 Në ora: 22:42
Clement Noel

Francezi Clement Noel ka treguar paraqitje shumë të mirë, duke e fituar garën në disiplinën e sllallomit në Kupën e Botës, që u mbajt në Schladming të Austrisë.

Skiatori francez zuri vendin e parë me kohë të kaluar për 1:48:97 minuta, me kohë më të mirë për 7 qindtat se zvicerani Ramon Zenhäusern.    

Norvegjezi Lucas Braathen përfundon në podium përkatësisht në pozitën e tretë me 38 qindtat e kohës më të dobët se vendi i parë dhe për 7 qindtat është më i shpejt se Manuel Feller i Austrisë.

Në sllallom Braathen udhëheq me 430 pikë, i përcjellur nga Kristoffersen me 389, Yule 334 etj. 

Në renditjen e përgjithshme, Odermatt prin me 1.186 pikë, pasojnë Kilde me 961, Kristoffersen 734 pikë etj.

Renditja 

1. Clement Noel (Franca)    1:48:97
2. Ramon Zenhäusern    (Zvicra)    +0:07
3. Lucas Braathen (Norvegjia)    +0:38
4. Manuel Feller (Austria)    +0,45
5. Loic Meillard (Zvicra) +0,60
6. Lie Mcgrath (Norvegjia)    +0,95
7. Kristoffer Jakobsen (Suedia)    +1,09
8. Alexander Steen Olsen (Norvegjia)    +1,16
9. Fabio Gstrein (Austria)    +1,19
10. Timon Haugan (Norvegjia)    +1,23

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat