Zhduket një shqiptare në Zvicër, policia zvicerane jep detajet për të

Diaspora

Zhduket një shqiptare në Zvicër, policia zvicerane jep detajet për të

Nga: H.O. Më: 9 qershor 2021 Në ora: 09:11
Alije Veseli

“Kush e pa Alije Veseli (51) nga Emmen LU?”, kështu shkruajnë mediat zvicerane sot.

Alije Veseli një femër shqiptare që jeton në Zvicër është zhdukur në Emmen në kantonin e Lucernit që nga e hëna në mëngjes.

51-vjeçarja u largua nga vendbanimi i saj midis orës 6.10 dhe 9.45 të mëngjesit, vendndodhja e saj nuk dihet që nga ajo kohë.

Veseli Alije është e gjatë rreth 170 centimetra dhe me shtat të mesëm. Ajo ka flokë ngjyrë kafe, deri në shpatulla dhe sy kafe. Veshja e saj nuk dihet.

Njerëzve që mund të japin informacion në lidhje me vendndodhjet e personit të zhdukur u kërkohet të kontaktojnë policinë e Lucernit në 041 248 81 17./Bota sot

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat