Hapën zjarr dhe plagosën një person në një lokal në Hamburg, e pësojnë keq dy të rinjtë shqiptarë

Diaspora

Hapën zjarr dhe plagosën një person në një lokal në Hamburg, e pësojnë keq dy të rinjtë shqiptarë

Më: 19 maj 2023 Në ora: 17:27
Foto ilustrim

Policia spanjolle ka mundur të vejë në pranga një 32-vjeçar shqiptar, i cili akuzohet së bashku me një tjetër bashkëkombës për plagosjen me armë të një personi në një lokal në Hamburg.

Ngjarja ka ndodhur në 25 prill të këtij viti në Gjermani

Ndërsa ditën e sotme siç raportojnë mediat gjermane, ai është arrestuar në Spanjë.

Pak kohë më parë u vu në pranga edhe shqiptari tjetër 32-vjeçar, i cili u kap në Bruksel.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat